سال جهش تولید
امروز چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۳
 

اخبار

مهمترین اصل برای مقابله با ویروس کرونا در خانه ماندن است

کلیدی ترین اصل در کنترل بیماری ،بحث در خانه ماندن،نرفتن به مهمانی ، مسافرت وعدم مراجعه مهمان به منزل است که رعایت این موضوع تاثیر مثبتی در کاهش سطح ابتلای کارکنان صنعت نفت به کرونا گذاشته است.

جلسه بحران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  بهداشت ودرمان صنعت نفت تهران،  دکتر علی بهزادی  در اولین  جلسه  رسمی کمیته بحران در سال 99 ضمن  تبریک سال نو و  آرزوی سلامتی برای  همکاران خود در بهداشت ودرمان صنعت نفت تهران و تشکر از  آنها گفت: همکاران   ما در بهداشت ودرمان  در این شرایط بحرانی  سخت تر و پیگیر تر از شرایط عادی مشغول به کار بودند و بصورت مستقیم در بخش ایزوله و بصور ت پشتیبان درسایر بخش های بیمارستان  به ارایه خدمت پرداختند که  امیدوارم تارفع این مشکل کما کان استوار و خستگی نا پذیر و تندرست به کار خود ادامه  دهند.

 وی با  اشاره به  کاهش آمار  مبتلایان به کرونا در بیمارستان نفت تهران گفت: جا دارد از همکاران صنعت نفت تشکر شود، به نظر می رسد  توصیه  در خانه ماندن رادر این مدت رعایت کرده اند  .

 وی تاکید کرد : کلیدی ترین اصل در  کنترل  بیماری ،بحث در خانه ماندن،نرفتن به مهمانی ، مسافرت وعدم مراجعه  مهمان به منزل است  که  رعایت این  موضوع  تاثیر مثبتی در کاهش سطح  ابتلای کارکنان صنعت نفت گذاشته است

  وی توضیح داد:  بیماری کرونا  قدرت سرایت بالایی دارد که  برای مقابله با آن، بر  کاهش  تماس و قطع زنجیره  انتقال بیماری  تاکید می شود  که  اگر  این توصیه رعایت نشود ، علاوه بر اینکه  تعداد بیماران  به طور روز افزون  افزایش می یابد  توان خدمات دهی کادر درمان نیز  کاهش خواهد داشت  و مشکل دوچندان می شود. زیرا  درجا هایی که  اصل  منع رفت و آمد رعایت  نشده  افزایش بیماری  دیده می شود.

خوشبختانه به نظر می آید درمیان کارکنان صنعت نفت و خانواده آنها  خوب رعایت شده است.

 وی  خاطر نشان کرد:  جمعیت تحت  پوشش،برای  دریافت دارو ها، تجدید نسخه ها  به مراکز درماگاه خانواده  مراجعه کنند حتی  برای عدم مراجعه  بیماران خاص به  مراکز درمانی  و دریافت داروی این افراد فرد دیگرمورد تایید می تواند مراجعه کند  و  داروها برای زمان طولانی تردر نظر گرفته شده  است تا  تردد به حداقل  برسد.همچنین  در موارد استثنا برای  افرادی که کسی را  برای دریافت دارو ندارند بخش پرستاری  در منزل همکاری لازم را برای ارسال دارو به آنها انجام می دهد.

وی توصیه کرد:  در مدت شیوع این بیماری ، مراجعه به بیمارستان  غیر از موارد اورژانسی  محدود شود  و مراجعه  صرفا برای مشکلات اورژانس باشد  و برای موارد عادی برای حفظ سلامتی خودشان ، فعلا مراجعه نداشته باشند. و بیماران خاص نیزباسامانه 1519 تماس بگیرند وراهنمایی  لازم و هماهنگی لازم با  بخش های درمانی   از این طریق صورت گیرد.رییس بهداشت ودرمان صنعت نفت  اعلام کرد:  تا کنون 7500  نفر بیمار  دارای علایم  تنفسی و یا تب  در تریاژ خاکستری  بیمارستان، مراکز سلامت  کار و خانواده  تهران ، کرج ،  و قم   ویزیت شده اند که  210 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان  بستری   و 313 مورد   ابتلا و یا مشکوک به  کرونا  که در منزل  قرنطینه  شده اند و  توسط سامانه 1519 و تیم پزشکانی که  دراین سامانه مستقر هستند  تحت پیگیری درمانی  هستند و آخرین گروه بهبود یافته در گروه قرنطینه  51 نفر بوده است  و از افراد بستری  شده  حدود 140 مورد ، ترخیص شده  اند وبقیه تحت درمان  بعد از ترخیص و یا پیگیری  براساس پروتکلهای دارویی ومراقبتی  و یا بصورت  بستری  تحت درمان هستند.

 وی تصریح کرد: کماکان در شرایط بحران هستیم  و براساس مطالعات اپیدمیولوژیک  یک پیک گسترده  درکل مملکت  خواهد داشت . امیدواریم  این پیک در جمعیت صنعت نفت بزرگ نباشد . ولی ما خودمان را برای بدترین شرایط  آماده کرده ایم. البته  تاکنون  نیز بخش پشتیبانی صنعت نفت  بهداشت ودرمان را یاری کرده است و امیدواریم  بتوانیم  توانمندی سیستم را حفظ  و  بر این بیماری  غلبه کنیم و در حداقل زمان  ممکن به شرایط عادی برگردیم.

۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید