سال جهش تولید
امروز یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
 

اخبار

افزایش60 درصدی مراجعه کارشناسان پرستار بر بالین بیماران درمنزل

مسئول پرستاری در منزل بیمارستان نفت تهران اعلام کرد: تعداد مراجعات کارشناسان پرستاری واحد پرستاری در منزل (Home care) نیمه سال 98 به 600 مراجعه رسیده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل بیش از 60 درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان نفت تهران، مهرداد غیاثی افزود، سال 97  تعداد مراجعات کارشناسان پرستاری  به  منزل  بیماران  370 مورد بود که با شناخت بیشتر خدمات  پرستاری درمنزل  در میان مراجعین بیمارستان و  خدمات خوب کارشناسان پرستاری بیمارستان نفت تهران، تعداد مراجعات  افزایش یافته است.
 وی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه کلینیک زخم  و پرستاری در منزل ، موجب هماهنگی بیشتر برای انجام  پانسمان های  نوین  و درمان  بهتر زخم های بیماران بستری در منزل شده است که  رضایت  بیماران را در پی داشته است.
  غیاثی تصریح کرد: شاغلین نفت، تحت تکفلین وبازنشستگان وبازمانده بازنشستگان  که قادر به مراجعه به بیمارستان نیستند، خدماتی مثل نمونه گیری خون ، سرم تراپی، پانسمان ، زخم های بستری  و .. در منزل  انجام می شود.
  وی ادامه داد: بسته به نوع بیماری افراد، برخی بیماران دایمی و ثابت تحت مراقبت هستند و تعدادی ازبیماران به طور موقتی به خدمات پرستاری درمنزل نیازمند هستند، معمولا تعداد بیماران متغیراست. به طوری که بعضی ماه ها ابتدای ماه با  15 نفر کارشروع می شود، تا انتهای ماه به 60 نفرمی رسد، اما بطور متوسط معمولا ماهانه 45 نفر درماه ازاین خدمات بهره مند می شوند.
غیاثی توضیح داد: اولین قدم برای استفاده ازخدمات پرستاری درمنزل، گرفتن دستوردقیق وکتبی با مهرو امضا پزشک مربوطه است که پس از تشکیل پرونده بیمار، به تمامی بیمارانی که درمحدوده شعاع 12 کیلومتر تهران قراردارند، سرویس دهی صورت می گیرد.
 وی گفت: شیوه کاربه این شکل است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده به بیماران سرکشی می شود و مشکلات بیماران با مسئول فنی که یک پزشک است درمیان گذاشته می شود و اگر مشکل جدی تشخیص داده شود، حتی برای انتقال بیماربه بیمارستان  اقدام می شود.
غیاثی گفت: بیمارستان نفت، تنها بیمارستان دولتی است که خدمات پرستاری در منزل را بدون واگذاری به بخش خصوصی ارائه می کند ولی اغلب بیمارستان های دولتی به این شیوه عمل نمی کند.
 مسئول پرستاری درمنزل بیمارستان نفت تهران گفت: اگرپزشک،لزوم رسیدگی و سرکشی به بیماری را مشخص کرده باشد وبرای رسیدگی به بیمار حتی در روز تعطیل تاکید داشته باشد؛ در روزهای تعطیل هم رسیدگی به بیماران انجام می شود.
 وی درخصوص کارکنان این بخش گفت: با توجه به اینکه کارکنان بخش پرستاری در منزل به حریم خصوصی افراد وارد می شوند، رازداری وامانت داری ازمهمترین ویژگی شخصیت آنها است. اما صبر و حوصله ومسئولیت پذیری ومهارت آنها نیزاهمیت دارد. مهمترین سختی که کارکنان این بخش با آن مواجه هستند ،مسیرهای طولانی و ترافیک است زیرا بیماران درنقاط مختلف شهرساکن هستند و رسیدگی  به موقع به آنها بسیار مهم است.
 غیاثی گفت: ازمحاسن وجود بخش پرستاری درمنزل ، این است که امروزه بیماران رها نمی شوند ودرزمان ترخیص، ازاین نظرکه نیاز به خدمات منزل دارند بررسی می شوند تا کارهای درمانی مورد نیاز آنها پس از ترخیص نیز ادامه یابد.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید