سال مهار تورم و رشد تولید
امروز پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ۱۱:۱۷
 

اخبار

صدای بیمار باید شنیده شود

جلب مشارکت بیمار و خانواده وی موجب می شود، بیمار بسیار زودتر به نتیجه درمانی برسد و ایمنی بیمار در جنبه های مختلف تامین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت تهران، رضا صفایی کارشناس ایمنی بیمارستان نفت تهران با اشاره به  شعار  جهانی ایمنی  بیمار  امسال در 26 شهریورماه مصادف با « روز ایمنی بیمار» در سال جاری گفت:  شعار امسال  «جلب مشارکت بیماران در راستای  ایمنی بیمار»  است که برای اجرای آن باید بیش از پیش به نظرات بیماران اهمیت داد و اقداماتی را برای جلب مشارکت آنها انجام داد.
وی افزود:  با توجه به نقش بیمار و خانواده بیمار در افزایش ایمنی بیمار و کاهش خطرات جانبی در درمان بیمار،  تلاش می شود  شرایط برای مشارکت بیماران و خانواده آنها در درمان  فراهم شود.
 صفایی توضیح داد:  مشارکت فعال بیمارموجب می شود، عوارض داروها در بدن فرد زودتر مشخص  شود  و روند درمان  درست تر پیش برود و بیمار بسیار زودتر به نتیجه درمانی برسد.
 وی با بیان اینکه  باید صدای بیمارشنیده شود و بیمار در درمان  خود مشارکت داده شود  گفت:درواقع  باید به بیمار اجازه بدهیم در مورد مسائل خود در روند درمان،  مشاهداتش ازضعف های مرکز درمانی و عملکرد کادر درمان بیان کند زیرا هرچه مشارکت بیماران  بیشتر شود ایمنی بیمار در درمان افزایش می یابد.
 وی با اشاره به  اهداف  مورد نظر  در دستیابی به  ایمنی بیماردر بیمارستان نفت تهران توضیح داد: راندهای  ایمنی  در واحد های درمانی و غیر درمانی به طور منظم برگزار می شود تا آسیب پذیری بیمار وهزینه های درمانی وی  و سیستم درمانی کاهش یابد.
کارشناس ایمنی بیمارستان نفت تهران توضیح داد: بررسی استانداردهای ایمنی، بازنگری در استانداردهای ایمنی،  تهیه گزارش از مشکلاتی که بیماران  مطرح می کنند و مستند سازی  موارد  ایمنی و  تجزیه و تحلیل آنها و شناسایی عوامل و  برنامه ریزی برای  تغییر و اصلاح و کاهش عوامل خطر افزایش ایمنی بیماران را در پی دارد.
 صفایی خاطرنشان کرد:  حضور رئیس بیمارستان و معاونین،مسئول نظارت بر درمان و کارشناسان مربوطه  در راندهای ایمنی نشان دهنده اهمیت موضوع ایمنی بیماردر بیمارستان نفت تهران است که البته با افزایش اطلاع رسانی در زمینه ایمنی بیمار برای مسئولین، کارکنان ومراقبین بیمار و خود  بیمار و خانواده وی دستیابی به این هدف میسر می‌شود.
۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید