سال جهش تولید
امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
 

اخبار

درمان قطعی بیماری های آلرژیک امکان پذیر می شود

با استفاده از عصاره های تشخیصی ،اجرای تست پوستی پیریک و ایمونو تراپی ، امکان درمان قطعی تعدادی از بیماری های آلرژیک در مراجعین بیمارستان نفت تهران به طور قطعی فراهم می شود.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت ودرمان  صنعت نفت تهران ، علیرضا خیاط زاده ریس کلینیک آسم و آلرژی بیمارستان نفت تهران هم زمان با روز جهانی آسم و آلرژی با اعلام این مطلب افزود: پروسه خرید عصاره های تشخیصی در حال انجام است و به زودی  استفاده از این عصاره برای  تشخیص  حساسیت  بیماران فراهم می شود  که این عصاره ها  نقش موثری در  تشخیص  و درمان  بیماری دارد و با به کارگیری آن ، میزان داروها و عوارض بیماری کاهش می یابد و کیفیت زندگی افراد بهبود می یابد .
وی توضیح داد: تست پوستی  پیریک روشی است  که از طریق آن پی می بریم  بیماران به چه ماده ای  حساسیت دارند به عنوان مثال   در صورتی که فرد به  گرده حساسیت داشته  باشد از طریق پیریک  نوع حساسیت وی مشخص وپس از مشخص شدن  ایمونو تراپی می شود که یک روش قطعی  درمان است.
  این فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی افزود:  براساس  این روش معمولا  ده درصد بیماران بزرگسال  بهبود  می یابد. همچنین  کاربرد دیگر تست  پیریک، تست  برای کودکان و شیرخواران و درمان اگزمای نوزادان شیر خوار درمان  است.
به گفته  خیاط زاده: روزانه  20 تا 30  نفر برای  حساسیت  به بیمارستان  نفت تهران ودر مانگاه آزادی  مراجعه  می کنند  و ا ز امکانات  اسنومتری  وداروخانه  استفاده می کنند. که بر اساس نظر سنجی ها و و بهبود شرایط جسمی از این کلینیک
وی با اشاره به اینکه بیماری های آلرژیک مزمن هستند ودرمان  آنها  کنترلی است گفت:درمان ها ودارو های  بیمارهمواره براساس نیازها تکرار می شود. بیماران در چند  مرحله  و برحسب شرایط  درمان  به  کلینیک آسم و آلرژی  مراجعه می کنند و نحوه درمان و دارو برحسب نیاز تنظیم  می شود .
ریس کلینیک آسم و آلرژی بیمارستان نفت تهران  تصریح کرد: علاوه براقدامات تشخیصی اسپیرومتری،  تست تنفس رادیولوژی و سی تی ازبیماران آموزش برای بیماران  آسم نیزعوامل تحریک و تشدید کننده آسم توضیح و راهکارهای  درمانی نیز  تذکر داده می شود.همچنین  با توجه به اینکه  قسمت دیگر  از درمان آن است که  بیماران آلرژیک دارو  را  منظم استفاده کنند  به همین دلیل در این زمینه نیز  با بیماران تعامل وجود دارد.
 به گفته خیاط زاده آموزش  پزشکان  وکادر درمانی  نیز در برنامه  این کلینیک  است، و براساس نیاز مندی ها  کلاس آموزش در زمینه  تشخیص  وودرمان آسم  ودرباره حساسیت های شدید و آلرژی  بینی  وکهیر  مزمن ، اگزمای پوستی برای کادر درمانی  برگزار شد.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید