اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۰

اخبار

برگزاری کلاس شناخت بیماری های زنان همزمان با هفته سلامت در مرکز سلامت خانواده قم

اهمیت شناخت و پیشگیری از بیماری های شایع در زنان می تواند در کاهش ابتلا به بیماری ها موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت تهران، همزمان با فرا رسیدن هفته سلامت، کلاس های آموزش پیشگیری از سرطان های شایع زنان در مرکز سلامت کار و خانواده صنعت نفت قم برگزار شد.
مریم کریمی، کارشناس ارشد مامایی و مدرس این کلاس آموزشی از اهمیت بررسی نمایه توده بدنی، آموزش شیوه زندگی سالم (تغذیه، ورزش و سلامت باروری و ...)، پیشگیری از سرطان پستان (با انجام معاینه و آموزش خود آزمایی پستان، ارجاع به سونوگرافی یا ماموگرافی و ...)، پیشگیری از سرطان دهانه رحم (با انجام آزمایش پاپ اسمیر) سخن گفت.

وی در ادامه گفت: «اهمیت آگاه سازی عمومی بانوان با نشانه ها و علائم بیماری های خاص خویش؛ آشنایی با عوارض و علائم بیماری های شایع در زنان و اقدام به موقع درمان می تواند کمک شایانی در بهبودی آنان داشته باشد؛ در این راستا، کلاس های آموزشی پیشگیری و شناخت بیماری های شایع در زنان در جهت پیشگیری از این بیماری حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است، کلاس آموزشی تخصصی هفته سلامت با توجه به لزوم شناخت هرچه بیشتر عوامل دخیل در ایجاد سرطان و نشانه های بروز این بیماری و با هدف افزایش سطح دانش و آگاهی مراجعان و همکاران تشکیل شد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید